poniedziałek, 29 lutego 2016

Lustrzany świat Melody Black - Gavin Extence - Wydawnictwo Literackie


Autor: Gavin Extence
Tytuł: Lustrzany świat Melody Black
Stron: 313
Wydawca: Wydawnictwo Literackie (link)
Rok wydania: 2016
Cena okładkowa: 34,90 zł

Author: Gavin Extence
Title: The Mirror World of Melody Black
Pages: 313
Publisher: Wydawnictwo Literackie (link)
Relase Date: 2016
Cover price: 34,90 PLNCześć ;)
Dziś chciałbym powiedzieć wam o książce, o której przez cały czas kiedy ją czytałem zmieniałem zdanie. Przed samym przeczytaniem byłem zachwycony. Piękna okładka, intrygujący tytuł i wyjątkowo zachęcający opis. Pewnego dnia Abby przychodzi do swojego mało znanego sąsiada pożyczyć puszkę pomidorów. Kiedy znajduje jego zwłoki na początku niezwykle spokojna zaczyna robić co raz głupsze rzeczy. Znalezienie nieżywego sąsiada jak twierdzi Melody Black - dziewczyna, którą potem pozna nasza bohaterka, otworzyło jej drzwi do lustrzanego świata, który każdy z nas ma. Książka jest kawałkiem naprawdę dobrej literatury. Chodź po pierwszych rozdziałach, gdzie Abby zaczęła psuć sobie życie nie byłem zbytnio zachwycony, to im bliżej końca, tym książka jest lepsza.

Hey ;)
Today I would like to tell you about the book, which all the time when I read changed my mind. Before the reading, I was delighted. Beautiful cover, intriguing title and description very encouraging. One day, Abby comes to his little-known neighbor to borrow a can of tomatoes. When his body is the beginning of a very calm start to do stupid things at once. Finding a dead neighbor says Melody Black - the girl he later learns our heroine, opened its doors to a mirror world that each of us has. The book is a really good piece of literature. Come the early chapters, where Abby began to spoil my life I was not too thrilled, they get closer to the end, the book is better.

To o czym należy mi wspomnieć jako recenzentowi, że wbrew wszystkim podejrzeniom nie jest to kryminał. Jest to bardziej psychologiczna książka ucząca dystansu do tego co nas spotyka, tego co robimy i pokazująca jacy jesteśmy i dlaczego tacy jesteśmy. Niektórzy z was zapewne zapytają: No dobrze, ale co z tym lustrzanym światem? Lustrzany Świat to teoria Melody opowiadająca o tym, że w każdym z nas roi się od rzeczy, zjawisk i pragnień o których nie myślimy na co dzień. Tylko niektórym z nich udaje się przemknąć przez "lustro" i dostać do naszej świadomości. Jednak kiedy przez przypadek otworzymy drzwi do tego jakże innego świata, możemy poznać samych siebie.

This is what I deserve mention as a reviewer, that despite all suspicions it is not a crime. It is more a psychological book learning distance to what we experience, what we do and showing who we are and why we are such. Some of you may ask: Okay, but what about the mirror world? Mirror World is a theory Melody tells that in each of us teeming things, phenomena and desires which we do not think every day. Only some of them manage to slip through the "mirror" and get into our consciousness. However, when I accidentally open the door to this very different world, we know ourselves.

Podsumowując. Jeśli ktokolwiek z was sięgnie po tę książkę i będzie zniesmaczony kilkoma pierwszymi rozdziałami, to wiedzcie, że nie warto się poddawać, bo te następne świetnie wyjaśnią nam tą intrygującą, ironicznie zabawną historię. Moja ocena: 7/10
Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwo Literackiemu (link)!

Summarizing. If any of you reach for this book and will be disgusted with the first few chapters, then know that we should not give up, because the next great we explain this intriguing, wryly funny story. My rating: 7/10
Thank you for the book Wydawnictwo Literackie (link)!

Snapchat - gabriel_data
Fashion Projects - Link
Reviewed Books - Link
Reviewed Magazines - Link
Google+ - Link
Instagram - Link
Tumblr - Link
Ask - Link

Jeśli post Ci się spodobał proszę, kliknij +1 w Google.
If you liked the post, please click +1 on Google.

5 komentarzy:

 1. Uwielbiam psychologiczne książki (co ... dość jest to dziwaczne ;__;)
  super recenzja. Bardzo podoba mi się okładka :3
  tak btw. to obserwuje bo cały czas do ciebie wchodze a nie mam w obserwowanych XD


  tutajjestem-lekkomyslny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. wydaje się być całkiem ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nice post

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tej książce :D

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nie przepadam za tego typu książkami, ale każdy ma oczywiście swój gust :)
  naoffashion-click

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz i obserwację.
To wiele dla mnie znaczy i motywuje mnie do dalszej pracy.
Wchodzę na wszystkie wasze blogi więc możecie śmiało udostępniać.
Przyjmuję konstruktywną krytykę.

Wszelkie obraźliwe komentarze (tzw. HEJTY) będą natychmiastowo usuwane!