piątek, 4 marca 2016

ULUBIEŃCY: styczeń i luty


Cześć ;)
Nowy rok, postanowienia (czy ktoś jeszcze o nich pamięta?) to także nowe odkrycia, nowe perełki i nowi ulubieńcy. Tak więc, bez zbędnych wstępów zapraszam was serdecznie na ulubieńców stycznia i lutego 2016, a trochę się tego uzbierało.

Hey ;)
New year, provisions (if anyone still remembers them?) Are also new discoveries, new gems and new darlings. So, without further ado I invite you cordially to the pets of January and February 2016, a little of this collected.
Translated by Google1. Film
"Panie Dulskie" to film na który długo czekałem i na szczęście się nie zawiodłem. Jest to wspaniały popis polskiej kinematografii. Mamy tu czołówkę wybitnych aktorów, a nie celebrytów jak to bywa w naszych (moim zdaniem nie udanych) polskich komediach romantycznych. Krystyna Janda, Maja Ostaszewska, Katarzyna Herman i Katarzyna Figura te nazwiska mówią same za siebie. Reżyser - Filip Bajon rzuca na znaną już dobrze polakom historię Dulskich zupełnie nowe światło. Nie boi się eksperymentować i nie przebiera w środkach, aby jego film nie był zwykłą, prostą ekranizacją (byłej) lektury szkolnej. A jeśli już o lekturach mówimy to moim zdaniem wycofanie "Moralności Pani Dulskiej" z ich pocztu było jedną z najgłupszych decyzji jeśli chodzi o dobór książek, które my uczniowie mamy przeczytać.

1. Movie
"Panie Dulskie" is a film for which I waited a long time and fortunately I was not disappointed. It is a wonderful show of Polish cinema. We've got leaders of prominent actors, not celebrities as happens in our (my opinion, not successful) Polish romantic comedies. Krystyna Janda, Maja Ostaszewska, Katarzyna Herman and Katarzyna Figura these names speak for themselves. Director - Filip Bajon throws on the already well-known story of Poles Dulskich a completely new light. Not afraid to experiment and does not mince means that the film was not an ordinary, simple screen by (former) school reading. And if we're talking about reading material in my opinion the withdrawal of "Ms. Dulska's morality" from their fellowship was one of the stupidest decisions when it comes to the choice of books that my students have read.
Translated by Google


2. Okładka
Wybieracie się na "Zoolander 2", którego polska premiera odbędzie się właśnie dziś? Nie zważając na okładkę, warto zauważyć, że od (dla mnie) niepamiętnych czasów na okładce Vogue pojawił się mężczyzna! Co prawda nie sam, a w towarzystwie przepięknej Penelope Kruz, której akcent uwielbiam, a wszystko to za sprawą wcześniej wspomnianego filmu. Dla mnie jest to naprawdę wyjątkowa okładka, pokazująca, że high fashion ma dystans do siebie i to, że wcale nie trzeba być chodzącym adonisem, żeby znaleźć się w najważniejszym miejscu najważniejszej gazety o modzie, czyli okładce Vogue!

2. Cover
Going to "Zoolander 2", the Polish premiere will take place this very day? Ignoring the cover, it is worth noting that from (for me) time immemorial on the cover of Vogue man appeared! Though not alone, and in the company of the beautiful Penelope Kruz, whose accent I love, and all this is due to the previously mentioned film. For me, this is a truly unique cover, showing that high fashion is the distance to each other and that they do not have to be walking Adonis, to find yourself in the most important place of the most important newspaper fashion, that is, the cover of Vogue!
Translated by Google


3. Książki
"Książka pod tytułem Tom 4" - Robert Trojanowski - Wydawnictwo Kaktus - 19,90 zł
Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kaktus (link). Jest to kolejna porcja doskonałej zabawy i kreatywnej destrukcji jaką przygotował dla nas autor - Robert Trojanowski za jedyne 19,90 zł (cena okładkowa). Kto czytał recenzje poprzednich części ten wie, że jestem wielkim fanem Fafika, więc niezmiernie cieszę się z tego, że już po raz drugi zagościł on na okładce. Tak jak już wspomniałem "Książka pod tytułem" daje godziny zabawy szczególnie dla najmłodszych, ale jestem pewien, że równie miłe rozwiązywanie zadań i przemierzanie kolejnych kart będzie dla nastolatków. Całość jest naprawdę gruba, bo ma aż 224 strony i mogę was zapewnić, że szybko się wam nie znudzi!

3. Books
"The book tittled Volume 4" - Robert Trojanowski - Publisher Kaktus - 19,90 PLN
Thank you for the book Publishing House Cactus (link). This is another dose of great fun and creative destruction they prepared for us by - Robert Trojanowski for only 19,90 zł (cover price). Who has read the reviews of previous games knows that I'm a big fan of Fafik, so very glad of that, the second time it debuted on the cover. As already mentioned, "The book titled" provides hours of fun especially for children, but I am sure that just as nice solving and crawl consecutive cards will be for teenagers. The whole thing is really thick, because it has as many as 224 pages, and I can assure you that soon you do not get bored!
Translated by Google

"ABC Moich Uczuć" - Domic Evans - Wydawnictwo Kaktus - 15,90 zł
Za drugą książkę Dominica Evansa również dziękuję Wydawnictwu Kaktus (link). Tym razem drogie dziewczyny i panie, bo to do was tak jak za pierwszym razem ten młody ilustrator kieruje tę książkę, pomoże wam w poukładaniu swego serducha. Pozwoli wyżyć się, dać upust emocjom, wyżyć się na znienawidzonych osobach, pomarzyć o ideałach, a to wszystko z dystansem do siebie i tego co nas otacza. Książki Dominica są naprawdę fajną rzeczą bez względu na to ile macie lat. Jest tu głównie o zerwaniach, pierwszych miłościach i związkach, ale dla tych z was, które mają to już za sobą może to być pretekst do powspominania jak to było kiedy się miało naście lat. Dla was, które tyle lat mają drogie dziewczyny jest to z kolei szansa na zamknięcia wszystkiego tego co dzieje się teraz w tym czerwonym prostokąciku, aby kiedyś mieć co wspominać! A cena? Jest to jedyne 15,90 zł.

"Map my heart" - Dominic Evans - Publisher Cactus - 15,90 PLN
For the second book, Dominic Evans also thank Publisher Kaktus (link). This time, dear girls and ladies, because it's up to you as the first time the young illustrator directs this book will help you in poukładaniu his serducha. This will survive to give vent to emotions, live on the hated people, dream about ideals, and all this from a distance to each other and what surrounds us. Books Dominica are really neat thing no matter how many years you have. There are mainly zerwaniach, first loves and relationships, but for those of you who are already behind it can be an excuse to reminisce how it was when I was teen years. For you, that so many years have expensive girlfriend is in turn an opportunity to close everything what is happening now in the red prostokąciku that used to have something to remember! And the price? It is only 15.90 PLN.
Translated by Google


4. Muzyka/Music
Melanie Martinez - Dollhouse - (link)
Melanie Martinez - Carousel - (link)
BOVSKA - Póki Czas - (link)
BOVSKA - Kaktus - (link)


5. Serial
"Druga Szansa" opowiada o tym jak świetnie prosperująca kariera agentki gwiazd - Moniki Boreckiej (Małgorzaty Kożuchowskiej) z hukiem zostaje zrujnowana przez kogoś, kto w dzień jej czterdziestych urodzin wrabia ją w handel narkotykami. Jak to bywa w świecie plotek i kolorowej prasy oraz internetu już kilka godzin później wszyscy uważają Monikę B. za dilerkę środków dopingujących, a jej agencję dopada tym samym niewyobrażalny kryzys. Serial bardzo mi się spodobał. Jest bardzo fajnie zrobiony, Małgorzata Kożuchowska świetnie poradziła sobie z rolą, do tego dochodzi świetna oprawa muzyczna i to co tygryski lubią najbardziej, czyli show-biznes i to w dodatku od podszewki!

5. TV serie
"Second Chance" tells the story of a great prosperous career agent celebrities - Monica Boreckiej (Margaret Kożuchowska) with a bang is ruined by someone who on the day of her fortieth birthday frames it in drug trafficking. As it happens in the world of gossip and color press and the Internet a few hours later, everyone thinks Monica B. dilerkę for doping, and her agency besets the same unimaginable crisis. Serial I really liked. It is very good done, Margaret Kożuchowska coped well with the role, this happens a great musical and what tigers like the most, that is, show business and in addition from the inside out!
Translated by Google

Snapchat - gabriel_data
Fashion Projects - Link
Reviewed Books - Link
Reviewed Magazines - Link
Google+ - Link
Instagram - Link
Tumblr - Link
Ask - Link

Jeśli post Ci się spodobał proszę, kliknij +1 w Google.
If you liked the post, please click +1 on Google.

10 komentarzy:

 1. ciekawi ulubieńcy, nie widziałam tego filmu za to serial jest teraz jednym z moich ulubionych. ;)

  http://zyciepiszehistoriee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawi ulubieńcy, uwielbiam ten serial druga szansa. Mam również tą książkę książka pod tytułem, tyle że 1 tom.
  Pozdrawiam
  myxhopeful.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. serialu jeszcze nie oglądałam ale już parę razy widziałam zwiastun i muszę powiedzieć, że zapowiada się fajnie. Super ulubieńcy :)
  http://porcelanowa-lala.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawi ulubieńcy :D Ksiażka "ABC moich uczuć " jest świetna! :)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Na `Panie Dulskie` również czekałam z niecierpliowścią :) A książkę `ABC moich uczuc` z pewnoscią przezytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ja też polubiłam serial Druga szansa :D ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Ooo, widzę, że nie tylko mnie i mojego przyjaciela urzekła BOVSKA <3

  http://gorzkaczekoladax.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja o swoich postanowieniach noworocznych pamiętam! ;)
  Super ulubieńcy, muszę w końcu się wziąć za ten serial, bo dużo pozytywnych komentarzy słyszałam na jego temat :)
  naoffashion-click

  OdpowiedzUsuń
 9. Nice post

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz i obserwację.
To wiele dla mnie znaczy i motywuje mnie do dalszej pracy.
Wchodzę na wszystkie wasze blogi więc możecie śmiało udostępniać.
Przyjmuję konstruktywną krytykę.

Wszelkie obraźliwe komentarze (tzw. HEJTY) będą natychmiastowo usuwane!