piątek, 16 stycznia 2015

Instagram Mix & Alice Madness Returns


 Cześć ;)
O Alice Madness Returns pisałem tydzień temu, przy okazji podsumowania 2014 roku. Tym samym mianowałem ją najlepszą grą w jaką miałem okazję zagrać w 2014 roku. Jak jednym słowem można opisać tą grę? "Psychiczna", a to w niej najlepsze! Zaskakująca i pełna sprzeczności fabuła, postacie rodem z horror story i jedna osoba, która chce zniszczyć główną bohaterkę. Jest to gra pełna krwi i przemocy, która wymaga od gracza niezwykłej wytrzymałości psychicznej i sporych zdolności manualnych. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z brutalnością w tak wyrafinowanym i szlachetnym wydaniu.
Moim zdaniem: 10/10
"Na skutek wydarzeń z pierwszej części gry Alicja Liddell stała się osobą niepoczytalną. Obwiniając siebie za spowodowanie pożaru, w którym zginęła jej rodzina, uciekała do fantastycznej Krainy Czarów wierząc, że jest bohaterką książki „Alicja w Krainie Czarów”. Dzięki terapii w Rutlegde Asylum udało jej pozbyć się wątpliwości, aż w końcu została ona zwolniona z ośrodka. Akcja Alice: Madness Returns ma miejsce 11 lat po wyjściu Alicji ze szpitala. Mieszka ona w sierocińcu w Londynie, gdzie pozostaje pod opieką doktora Agnusa Bumpy'ego – psychiatry wykorzystującego hipnozę do wymazywania pamięci. Pomimo przekonania Alicji o tym, że pozbyła się koszmarnych halucynacji, wizje Krainy czarów w dalszym ciągu powracają.
Podczas spaceru Alicji nagle pojawiają się halucynacje, przez co przenosi się ona do Krainy Czarów. Z początku kraina wydaje się być cicha i spokojna, jednak szybko okazuje się, że została ona zdewastowana przez niszczycielską siłę, starającą się przeszkodzić bohaterce. Alicja spotyka Kota z Cheshire, który wyjaśnia jej, że ktoś inny, nie ona, stoi za tą siłą i namawia ją, by odnalazła swoich byłych przyjaciół i wrogów, aby odkryć źródło tej siły. W trakcie rozgrywki Alicja kilkakrotnie powraca do rzeczywistości, gdzie dowiaduje się od prawnika jej rodziny, że jej siostra Lizzie zginęła jako pierwsza, pomimo tego, że znajdowała się najdalej od źródła ognia oraz, że została zamknięta w swoim pokoju.
Po powrocie do Londynu Alicja przypomina sobie noc, kiedy wybuchł pożar. Odkrywa, że w domu przebywał wtedy również doktor Bumpy. Dochodzi ona do wniosku, że psychiatra usiłuje wymazać jej pamięć, by zrobić z niej bezwolne narzędzie, które sprzeda pedofilom. Rozwścieczona zaczepia doktora jednocześnie w realnym świecie na stacji kolejowej Moorgate oraz jego odpowiednik w Krainie Czarów, Doll Makera. Bumpy przyznaje się do winy, co więcej sam przyznaje, że to on podpalił dom po tym, jak Lizzie odrzuciła jego zaloty, przy okazji pozbywając się wszystkich świadków. Wyjaśnia, że likwidując Krainę Czarów zapomni ona o tamtych wydarzeniach, a on będzie mógł nadal być postrzegany jako osoba z wyższych sfer społeczeństwa. Alicji udaje się pokonać Doll Makera w Krainie Czarów, co daje jej siłę do wepchnięcia psychiatry pod koła nadjeżdżającego pociągu. Wychodząc ze stacji kolejowej odkrywa, że znajduje się w jednoczesnej wizji Londynu i Krainy Czarów. Trafia do mało znanej krainy „Londerland”, natomiast Kot z Cheshire wspomina w swoich monologach, że jej wspomnienia, chociaż uszkodzone, są na razie bezpieczne." ~ Wikipedia

Hi ;)
About Alice Madness Returns, I wrote a week ago by the way summary of the 2014. Thus, I appointed her best game in which I had the opportunity to play in 2014. How one word can describe this game? "Psychic", and it is the best! Surprising and full of contradictions storyline, characters straight from the horror story and the one person who wants to destroy the main character. This is a game full of blood and violence, which requires the player to extraordinary mental strength and considerable dexterity. I have never met with brutality in such a refined and noble release.
In my opinion: 10/10
"Within events of the first game, Alice Liddell becomes insane, believing herself responsible for a fire that consumed her home and her family, escaping into a twisted version of Wonderland. While held at Rutledge Asylum for treatment, Alice was able to conquer her doubts, and eventually was released from the ward. Alice: Madness Returns takes place in 1875, a year after Alice's release. Alice, now 19 years old, resides at an orphanage in Victorian London, under the care of Doctor Angus Bumby, a psychiatrist who uses hypnotism to help his child patients forget their memories. Though she believes herself cured of her madness, Alice still suffers from hallucinations of Wonderland.
During an errand, Alice is struck by a hallucination and believes herself to be in Wonderland again. Though initially idyllic, the peaceful land quickly becomes corrupted by the Infernal Train that rampages through it, leaving behind the Ruin, a force that attempts to stop Alice. Alice meets with the Cheshire Cat who affirms that it is some outside force, not Alice, that has caused this corruption, and urges her to seek out former friend and foe to discover the source of the Train. Throughout the rest of the game, the player witnesses periods where Alice briefly returns to reality between episodes occurring within Wonderland. In the real world, Alice learns from the family lawyer that her sister, Elizabeth (nicknamed "Lizzie"), was first to die in the fire, despite being the farthest from its source, and had been locked in her room.
Returning to London, Alice starts to recall her memories of the night of the fire, and realizes that Dr. Bumby was there. He is responsible for the death of her sister and her whole family. She comes to the conclusion that Dr. Bumby is attempting to erase the memories of the fire from her mind and, as he has done with other children, trying to leave her as a "blank toy" to be taken by abusive masters and child molesters for a price. Furious, Alice confronts both Dr. Bumby in the real world at the Moorgate station train station and Dr. Bumby's Wonderland counterpart, the Dollmaker, in her fantasy. Dr. Bumby admits to his crimes, and even attests to setting Alice's home on fire after Lizzie refused his advances, removing any witnesses. He points out that by wiping out her Wonderland, he will make her forget the events of that night, while he will continue as a member of high society. Alice defeats the Dollmaker in Wonderland, giving her the strength in the real world to push Dr. Bumby into the path of an oncoming train, killing him. As Alice leaves the station, she finds herself in a hybrid vision of London mixed with Wonderland, Londerland. Alice wanders into the unknown terrain as the Cheshire Cat monologues that Alice has found the truth that was "worth the pain fighting for", and Wonderland, though damaged, is safe for the time being." ~ Wikipedia

Facebook - Klik
Fashion Projects - Klik
Lookbook - Klik
Google+ - Klik
Instagram - Klik
Tumblr - Klik
Ask - Klik

Jeśli post Ci się spodobał proszę, kliknij +1 w Google.
If you liked the post, please click +1 on Google.

17 komentarzy:

 1. Gabrielu, to przerażające! ta gra jest przerażająca!!! piszesz, że nigdy się nie spotkałeś z "brutalnością w tak wyrafinowanym i szlachetnym wydaniu" - jakie to będzie miało konsekwencje, jakie piętno zostawi wśród młodych ludzi? mało jest brutalności, chuligaństwa?

  http://lamodalena.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A tu się trochę zgadzam.. Taka gra to zdecydowanie nie zbyt dobry przykład dla młodzieży polskiej szczególnie 21w.. ; ))

   Usuń
 2. Sprawdziłam w google co to takiego wymyśliło znowu EA Games i zdecydowanie to nie jest gra dla mnie. Zdjęcia są okropne i na pewno nie chciałabym w nią zagrać, ale życzę powodzenia i mam nadzieję, że nie będziesz miał koszmarów ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Grałam kiedyś w tą grę, jednak nie przypadła mi ona do gustu. :c
  love-inaczej-inna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. fajny instagram :D
  eveline-world.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie grałam nigdy w tę grę :)
  Śliczne zdjęcia!

  NOWY POST NA FABRYCE MIĘTY KLIK! :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o tej grze, ale w nią nie grałam.
  http://lady-kala.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Gra wydaje się być fajna,
  jednak ja osobiście w nią chyba nie zagram ;)

  http://sabrinka123.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. ale słodki (braciszek?) malutki :)
  masz ochotę na wspólną obserwację? zacznij i daj znać u mnie, od razu się odwdzięczam :) www.similarose.blogspot.com-kliknij

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajne zdj zapraszam do mnie :)
  http://dominikax.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne zdjęcia !

  http://moszovska-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Fabulous pictures and post

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Ładne zdjęcia, napisałam co nie co o twoim blogu w nowym poście :))
  http://myliveomomom.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Ładne zdjęcia , http://wixy-and-werka.blogspot.com/ zapraszamy do nas

  OdpowiedzUsuń
 14. Kuzyn mi pokazał tą grę... Też się z Tobą zgadzam- "psychiczna" to najtrafniej określające słowo. Ale gra mi się podoba. Jedyny minus- to że jest całkowicie po angielsku. Mam w planach kupić sobie i pierwszą i drugą część.
  Zapraszam do siebie: http://swiatrico.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz i obserwację.
To wiele dla mnie znaczy i motywuje mnie do dalszej pracy.
Wchodzę na wszystkie wasze blogi więc możecie śmiało udostępniać.
Przyjmuję konstruktywną krytykę.

Wszelkie obraźliwe komentarze (tzw. HEJTY) będą natychmiastowo usuwane!