wtorek, 25 sierpnia 2015

Nowa Moda Polska - Marcin Różyc - 40 000 malarzy


Autor: Marcin Różyc
Tytuł: Nowa Moda Polska
Stron: 336
Wydawca: 40 000 malarzy
Rok wydania: 2012
Cena okładkowa: 40 zł

Author: Marcin Różyc
Title: New Polish Fashion
Pages: 336
Publisher: 40 000 malarzy
Relase Date: 2012
Cover price: 40 PLN


Cześć ;)
Kiedy byłem na urlopie w Niemczech wziąłem ze sobą tylko jedną książkę - "Nową Modę Polską" Marcina Różyca. Ponieważ, ja książką lubię się delektować i czytać przez dłuższy czas, stwierdziłem, że mi to wystarczy. W tym przekonaniu utwierdziła mnie też drobna czcionka, jaką została napisana ta książka. Stety, niestety okropnie się pomyliłem! Książka od pierwszych stron tak mocno mnie wciągnęła, jak moda kilka lat temu. Mi, czyli osobie, która nie śpieszy się z czytaniem książek i stara rozkoszować się każdą stroną przeczytanie jej zajęło około 4 dni. Chłonąłem wiedzę znajdującą się w tej książce jak gąbka, a kiedy nie czytałem to cały czas w głowie myślałem nad poszczególnymi fragmentami tego dzieła!
Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować Marcinowi Różycowi za stworzenie tak fantastycznej książki, która porwała mnie od początku do końca. Przeniosła w czasie i przestrzeni do tego co najważniejsze we współczesnej modzie naszego kraju i pozwoliła przesiąkać tym wszystkim co można nazwać właśnie Nową Modą Polską. Równocześnie chciałbym też podziękować wydawnictwu 40 000 malarzy (klik), za darmowy egzemplarz tej książki. 

Hi ;)
When I was on holiday in Germany, I brought only one book - "New Polish Fashion" Marcin Różyc. Because, I like to enjoy a book and read for a long time, I found that I was enough. In this belief he has strengthened me, too small font that was written this book. Unfortunately, the unfortunately terribly wrong! From the first pages of the book so much she sucked me in like fashion a few years ago. To me, that is a person who does not hurry with reading books and trying to enjoy every party to read it took about 4 days. I devoured knowledge located in this book like a sponge, and when I have not read it all the time in my head I was thinking of the individual parts of this work!
From this place, I would like to thank Marcin Różyc for creating such a fantastic book that captivated me from the beginning to the end. She moved in time and space to what is most important in the modern fashion of our country and let it all seep what might be called the New Polish Fashion. At the same time, I would like to thank the publishing house 40 000 painters (click), for a free copy of this book.
Translated by Google


Po pierwsze: nie jest to książka dla wszystkich. Ta książka ma swoje wymagania i zdecydowanie nie poleciłbym jej komuś kogo moda nie interesuje, lub interesuje w bardzo małym stopniu. Żeby sięgnąć po tę książkę i po przeczytaniu jej coś z niej wynieść, moim zdaniem powinno się mieć przynajmniej podstawową wiedzę o modzie lub sztuce. W tej małej, niepozornej książeczce o bardzo prostej, lecz jakże wymownej okładce, autor zmieścił niezwykły ogrom wiedzy. Oprócz mody w czystej postaci znajdziemy tu dużo o jej powiązaniach z architekturą, o tym jak moda i sztuka są od siebie zależne. Gdzie modę można obejrzeć i co po prostu trzeba zobaczyć. Ta książka daje nam jasny pogląd na to co, gdzie i jak, związanego z modą działo i dzieje się w Polsce. Nie zabrakło tu też sylwetek projektantów, którym warto poświęcić uwagę m. in. przez to, że tworzyli lub nadal tworzą autorską, polską modę na wysokim poziomie. Spośród wszystkich sylwetek najbardziej podobały mi się ta o Ani Kuczyńskiej i Tomaszu Ossolińskim oraz byłbym zapomniał o sylwetce Zaremby. Sporą część książki zajmują też rozmowy z ludźmi zajmującymi się modą w różnych jej aspektach. Tu najbardziej w pamięci zapadły mi dwie rozmowy. Pierwsza z Tomaszem Partyką, a druga z Joanną Klimas.

Firstly, this is not a book for everyone. This book has its own requirements and definitely would not recommend it to someone who is not interested in fashion, or are interested in a very small extent. To reach for this book and after reading her something away from it, in my opinion, you should have at least basic knowledge about fashion or art. In this small, inconspicuous booklet with a very simple but most evocative cover, the author of fit extraordinary vastness of knowledge. In addition to fashion in a pure form you'll find here a lot about her relationships with the architecture, how fashion and art are interdependent. Where fashion can be seen and which simply must see. This book gives us a clear idea of ​​what, where and how, associated with fashion has happened and is happening in Poland. There were also profiles of designers here which merit attention m. Al. in that it created or continue to create an original, Polish fashion at a high level. Among all the profiles of the most liked the one about Ania Kuczyńska and Tomasz Ossoliński, and I almost forgot about the silhouette Zaremba. A large part of the book also hold a conversation with the people involved in fashion in its various aspects. Here the most memory were taken me two calls. The first of Tomasz Partyka, and the second with Joanna Klimas.
Translated by Google


Podsumowując. Książka totalnie mnie rozwaliła i poskładała na nowo. Zmieniła moje myślenie i pokazała jak mało, tak naprawdę wiem o modzie. Moim marzeniem jest, żeby każdy kto uważa się za blogera lub blogerkę modową miał przynajmniej taką wiedzę jaka jest w tej książce. Chciałbym s też podzielić się z wami pewnym spostrzeżeniem. Większość ludzi uważa, że blogi modowe, a blogi szafiarskie to to samo. O nie! To zupełnie coś innego. Do tego tematu postaram się jeszcze kiedyś wrócić, a teraz przeskakuję już do recenzji. Bez żadnego zawachania, z pełną odpowiedzialnością uważam, że ta książka zasługuje na nie mniej niż: 6/6. I jeśli mogę jeszcze coś dodać, to tylko tyle, że czekam na kolejne książki Marcina Różyca.

Summarizing. The book totally busted me and poskładał again. It changed my thinking and showed how little, really know about fashion. My dream is that everyone who considers himself a blogger or blogger mods have at least the knowledge of what is in this book. I would like to also share with you some observation. Most people think that fashion blogs and the blogs szafiarskie is the same. Oh no! It's quite something else. For this topic I will try to come back again sometime, and now leap over already for review. Without any zawachania, with full responsibility, I think this book deserves no less than 6/6. And if I may add something, it's just that I'm waiting for the next book Marcin Różyc.
Translated by Google

Fashion Projects - Klik
Lookbook - Klik
Google+ - Klik
Instagram - Klik
Tumblr - Klik
Ask - Klik

Jeśli post Ci się spodobał proszę, kliknij +1 w Google.
If you liked the post, please click +1 on Google.

18 komentarzy:

 1. Dziekuje Ci bardzo, Gabrielu, ze przedstawiles te ksiazke. To wspaniala lektura, zawierajaca mnostwo ciekawych informacji o modzie, sztuce i archtekturze. Juz nie moge sie doczekac, aby ja zaczac czytac. Na pewno ja kupie i przeczytam, Dziekuje Ci za polecenie i serdecznie Cie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. wspaniała książka warta uwagi ♥

  http://delavie-paula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wydaje się być naprawdę ciekawą pozycją, ale na razie dopiero zaczynam odkrywać świat mody, dlatego jak już to sięgnę po nią trochę później ;)
  www.sophieasaqueen.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. no to muszę ja przeczytać! :)

  http://lamodalena.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno można wiele się dowiedzieć z tej książki, jednak nie wiem czy zrozumiałabym zamysł autora skoro właśnie nie posiadam podstawowych informacji o modzie. Osobiście nie interesuję się nią, chociaż biorę udział w sesjach zdjęciowych :)
  blog Przygody-Mileny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny blog i super post :) zapraszam do mnie http://lostclaudia.blogspot.com/
  Jeśli ci się spodoba miło mi będzie jak zaobserwujesz a wtedy ja zrobię to samo :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja to zawsze co najmniej 3-5 ze sobą zabieram :p.
  marysia-k

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny post, musiałam kliknąć +1 !! Bardzo mnie zaciekawiłeś tą książką ! choć ja nienawidzę czytać, myślę że ta jednak książka mogłaby mi się spodobać *.*
  Mój Blog <--- Zapraszam ^.^

  OdpowiedzUsuń
 9. zgadzam się to nie jest książka dla wszystkich :) super notka <3

  http://nikoladrozdzi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Cieszę się, że w tym wieku interesujesz się takimi rzeczami! Szacun! 6mkwadrat BLOG

  OdpowiedzUsuń
 11. Może tego nie widać i nie przeczytasz tego na moim blogu ale ... interesuje się modą.
  Nie uważam się za nie wiadomo jakiego znawce mody jednak chciałbym przeczytać właśnie tą książkę i bardziej rozszerzyć swoją wiedzę na temat mody.
  Szczerze? Już po 5 zdaniach zachęciłeś mnie do zakupu tej książki myślę że niedługo ją zakupie :)
  Super recenzja taka fajna lekko się czytało i przyjemnie :D
  Pozdrawiam
  http://niebioeski.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękna książka! Chętnie bym ją postawiła w swojej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dla osób, które interesują się modą, to na pewno nie lada gratka. Może przeczytam, z czystej ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny post:) Muszę tą książkę przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 15. bardzo podoba mi się okładka, jest minimalistyczna, a takie lubię najbardziej :) dla mnie chyba nie będzie dobrym materiałem bo nie interesuję się modą, mimo że mam wielkie zamiłowanie do ciuchów :D
  http://introverted-journal.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Warto ją przeczytać! :)
  typical-writers.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Okladka jest bardzo prosta co mi sie podoba, no i w srodku tez wyglada interesujaco. Bardzo prosto, ale w tym caly urok. Mam nadzieje, ze uda mi sie ja gdzies przejrzec :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Okładka prosta, co mi się spodobało. Jednak o książce bym nie słyszła gdyby nie ty. Jednak z chęcią ją przeczytam i sprawdzę co dokładnie kryje się w jej środku :)

  Dziękuje za komentarz, zapraszam na post z wyjazdu. Każdy komentarz i obserwacja mile widziana ♥ Miłego dnia x
  LIFE PLAN BY KLAUDIA

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz i obserwację.
To wiele dla mnie znaczy i motywuje mnie do dalszej pracy.
Wchodzę na wszystkie wasze blogi więc możecie śmiało udostępniać.
Przyjmuję konstruktywną krytykę.

Wszelkie obraźliwe komentarze (tzw. HEJTY) będą natychmiastowo usuwane!